Hamster Rasy - Full Size Chomiki

Hamster Rasy - Full Size Chomiki

Istnieje wiele różnych ras chomika znalezione w sklepach zoologicznych na całym świecie, ale najbardziej popularne typy są syryjskie, chiński, rosyjski karzeł Campbell krasnolud, Dwarf zima, biały, a Roborovski karłem. Każda z tych chomików ma swoje własne cechy, które odróżniają go od innych ras. Ten artykuł będzie koncentrować się na chomika syryjskiego i chomika chińskiego, który jest często mylone z krasnoludem.

chomików syryjskich

chomiki syryjskie są znane również jako "misia chomiki "i jest najbardziej popularna rasa w sklepach zoologicznych na całym świecie. Oni przywiązać się do dzieci, ponieważ są one łatwe w obsłudze, dzięki czemu wspaniałe zwierzęta dla rodziny. Chomiki syryjskie nie są bardzo towarzyskie, jeśli chodzi o własnej naturze. Powinny one być sam po 10 tygodniach i powinny być oddzielone, każdy do własnej klatki. Problemy mogą pojawić się, jeśli są one grupowane, w tym walki, a nawet zabijają się nawzajem.

chomiki syryjskie są największym z ras chomików i może wynieść do 7 cali długości, kiedy w pełni rozwinięte. Kobieta chomiki syryjskie normalnie rosną większe od samców. Cechuje ich dużych torbach policzkowych, krótki ogon i małe oczy i może żyć nawet do 2 do 2 i pół roku.

chomików chińskich

Te znane są również jak chomików chińskich paski lub po prostu paski chomików. Te typy ras chomików na ogół nie są aż tak społecznej. Właściciele mogą go znaleźć trudno grupie lub powiązać je ze sobą, dzięki czemu indywidualnie obudowa nich jest wysoce zalecana. Istnieją jednak przypadki, w których właściciel udało się łącząc je ze sobą. Mogą być wrogo do siebie, ale są nieśmiałe i dobroduszny wobec ludzi. Jak każdy inny chomika rasy, chomiki chińskie są nocne zwierzęta.

Najczęściej niż nie, chomiki chińskie są mylone karłowatych chomików ze względu na ich niewielkie rozmiary. Średnia wielkość dla dorosłych wynosi 4 cali i ma korpus, który jest cienka i długości - podobny do myszy lub szczura. Najczęstsze kolory chińskiego chomika są agouti żakiet w ciemnobrązowym. Jest czarna linia wzdłuż kręgosłupa i kości słoniowej kolorowe żołądka. Inne możliwe kolory to miejsce dominującą wraz z białym płaszczu. Podobnie jak w innych chomików, średnie rozpiętości życia chomika chińskiego za okres do 2 lat.

Komentarze

Popularne posty