Zwierzęta - Co to jest borelioza?

Zwierzęta - Co to jest borelioza?

Choroba z Lyme jest chorobą zakaźną, która występuje u zwierząt i ludzi. Jest to spowodowane przez przeniesienie gatunków bakterii należących do rodzaju bakterii Borrelia, a zatem jest również określany boreliozy. Bakteria ta jest na ogół przenoszone przez kleszcze i pchły; iw związku z tym mogą wystąpić u zwierząt.

Jak to wpływa na twoje zwierzę?

borelioza może wpływać na różne zwierzęta na różne sposoby. Chociaż niektóre mogą wykazywać reakcje, takie jak gorączka, wymioty, utrata apetytu i energii, gdy ugryziony przez kleszcza, inne zwierzęta nie mogą wykazywać żadnych objawów.

koty

Koty wykazują zwiększony ospałość i zmęczenie, utrata apetytu, uszkodzenie oczu nietypowe bicie serca i oddychania rytm.

Psy

Psy Po zainfekowaniu mogą wykazywać oznaki, takie jak koty. Jednak pokazują one również pewne neurologiczne objawy takie jak zmiany w zachowaniu szczególnie agresji i lęku. Oni również gorączkę.

Jak chronić swoje zwierzę?

borelioza można zapobiec. Właściwa pielęgnacja należy wziąć zwierzaka, aby uniknąć ukąszenia przez kleszcza. Zastosowanie podziałki zabijania chemikaliów do zwierząt jest doskonałym środkiem zapobiegawczym, które można podjąć. Permethrins i piretryny ogół korzystne są do tego, i są dostępne w postaci aerozoli i strzyków. Jednak niektóre zwierzęta znajdują się wrażliwe na działanie środków chemicznych, które są stosowane do zabicia kleszczy. Ponadto, nie należy mieszać różnych środków chemicznych, ponieważ może dojść do reakcji, co powoduje więcej szkody niż pożytku.

Ochrona zwierzę może być również wykonywane przez modyfikację otoczeniu zwierzęcia. Cięcie trawy i przycinanie drewna w środowisku jest dobrym sposobem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ukąszenia kleszczy dla zwierząt domowych. Leczenie środowiska środków owadobójczych, które są kierowane do kleszczy jest również dobrym pomysłem.

regularnie Badanie PET jest również dobrym sposobem na wykrycie kleszcza gryzie traktować zwierzaki wcześniej i zarządzać boreliozę lepiej. Regularnie trzeba zrobić tick-kontrole na zwierzę. Za pomocą odpowiedniej techniki do usuwania kleszczy lub zrobić to przez biegłego lekarza weterynarii. Szczepienia przeciwko chorobie z Lyme są dostępne dla psów i powinien być podany pies.

Komentarze

Popularne posty