Anatomia Hamster

Anatomia Hamster

Chomik jest zwierzęciem, które należy do rodziny gryzoni, a które znajdują się w różnych częściach świata. Obecnie wiele osób nabyć chomiki być ich domem dla zwierząt. Chomiki są fascynujące, miły i bardzo żywe. Są nocne zwierzęta, które są samotne w przyrodzie. Oni wolą być sama, niż być z innymi chomików.

Ogólnie, chomiki są bardzo małe. Wynoszą one dopiero od 2-11 cali i tylko one mogą ważyć do 900 gramów wagi, dlatego można je łatwo trzymane w klatkach chomika. Chomik jest często używany w badaniach i eksperymentach, ponieważ niektóre części ich ciała są porównywane do nas ludzi. Są one podobne do świnek morskich, które są traktowane jako zwierzęta laboratoryjne.

Pet chomiki są najczęściej badane w swoich systemach sensorycznych, takich jak smak i wizji. Są one wykorzystywane przez naukowców szukających remedium niektórych chorób, takich jak rak trzustki, choroby krążenia i innych podobnych dolegliwości. Chomiki mnożyć szybko, a przede wszystkim wolne od choroby, dlatego naukowcy lubią używać ich do eksperymentów. Co więcej, ich układ sercowo-naczyniowy jest prawie taka sama człowiekowi, dlatego eksperymenty wykonywane są do znalezienia środka w wielu chorobach sercowo-naczyniowych.

Fizycznie, można zauważyć, że chomiki mają ciała tłuszczu w torbach policzkowych po bokach głowy. Dostali również bardzo silne nogi i szerokie stopy. Wykorzystują swoje woreczki policzkowe do przechowywania żywności zebrali. Ich zęby nadal rosnąć, dlatego muszą gryźć na obiektach lub żywności, aby zatrzymać ich zęby rozwija się bardzo długo, co może mieć ogromny wpływ na ich zdrowie.

Wewnętrzne części chomików składają się głównie z czaszki, żuchwy, zębów, kończyn i ogona. Ich narządy zmysłów są do degustacji usta, nos, oczy zapachu widząc, uszy do słuchania i skóra w dotyku. przeciętna długość życia chomik jest 2-2 pół roku, ale może wynieść do 3 i 1/2 lat w zależności od rasy.

Eksperci zwierzętach twierdzą, że chomiki mają słaby wzrok i są wydają się być ślepy na kolory, ale potem ich zmysł słuchu jest bardzo dobrze rozwinięta, a ich nos rozpoznaje inny zapach, który może kompensować ich złym sensie wizualnym.

Chomik jest wielki zwierzę dbać, ponieważ są one rozrywkowy dla ludzi i mogą być łatwo przeszkoleni lub oswojone. Niektóre rasy są zazwyczaj słodkie, więc nie będzie miał kłopotów próbuje je lubię. Gotowy chomik klatka teraz chomik zwierzę żyć. Tylko upewnij się, aby wybrać odpowiedni klatkę chomika, który może sprawić, że Twój chomik szczęśliwy i zadowolony.

Komentarze

Popularne posty