Szczepienia kota

Szczepienia kota

Pierwsze kota prawidłowo zaszczepione ma zasadnicze znaczenie dla jego zdrowia. W rzeczywistości, zanim stał się szczepienia częściej miejscem, wiele kotów zmarł na bieżąco z powodu stanu zwanego panleukopenii, który jest bardziej znany jako kociego nosówki. Były też bardziej narażone na śmierć z infekcjami górnych dróg oddechowych, takich jak opryszczki i calcivirus. Z pomocą szczepień, zgonu z tych chorób, a także wielu innych, stały się znacznie mniej powszechne.

co Szczepienia

Tradycyjnie szczepionki zostały podane do kotów przez zastrzyki. Dzisiejsza technologia medyczna awansowała na wiele sposobów, jednak i zastrzyki nie są już jedyną dostępną metodą do podawania szczepień. W rzeczywistości, możliwe jest podawanie kilku szczepionek przez nozdrza. Jak postępy w technologii medycznej nadal być przeprowadzone, sposoby podawania szczepień będzie prawdopodobnie nadal się rozwijać.

Kocięta szczepienia

Kiedy kociak jest w wieku od czterech do 20 tygodni życia, większość eksperci zalecają podawanie serię szczepień. Typowo, powinno się rozpocząć cykl kiedy kotek jest w wieku od 6 do 8 tygodni, i powinna być kontynuowana co 3 lub 4 dni później, aż cały cykl jest podawany. W większości przypadków, ostatni strzał jest podawany do czasu kociak 14 lub 16 tygodni. Szczepienia te są przeznaczone do ochrony przed kota kotów panleukopeni jak i górnych dróg oddechowych wirusami.


sklep zoologiczny mikrozoo

Jeżeli kociak jest odkryty kot, ważne jest również, aby go zaszczepić przeciwko wirusowi białaczki kotów. Istnieją inne rodzaje szczepionek dostępnych w uzupełnieniu do szczepienia wirusa białaczki kotów, więc jest to dobry pomysł, aby omówić opcje z lekarzem weterynarii w celu wybrania szczepienia, które są najlepsze dla Twojego kociaka.

Zaszczepienie Starsze koty

Kiedy Twój kot osiągnie 20 tygodni do 2 lat, to zazwyczaj wymagają strzałów przypominających w celu utrzymania odporności na różne choroby. Koty w wieku powyżej 2 lat powinien również otrzymać strzałów przypominających, choć jest to dobry pomysł, aby porozmawiać z lekarzem weterynarii na temat korzyści, jak i zagrożeń związanych z przyjmowaniem coroczne szczepienia. W tej chwili nie ma norma krajowa dotycząca strzałów przypominających i eksperci nie są zgodni, jak często te zdjęcia powinny być podawane. Z tego powodu niektórzy weterynarze polecam oszałamiającą strzałów przypominających zamiast dawać je co roku. Niektóre strzały, takie jak wścieklizna, muszą być podawane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

Zapewnienie Aftercare

Chociaż szczepienia są uważane za bezpieczne, nadal ważne jest, aby monitorować kota po otrzymaniu jej szczepienie ochronne. często muszą być podawane, prawie wszyscy są zgodni, że szczepienia są ważnym aspektem prawidłowej opieki nad zwierzętami. Przez posiadanie kota zaszczepione, pomóc utrzymać zwierzaka od zachorowania, a jednocześnie przyczynia się do powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby kociego.

Komentarze

Popularne posty